K čemu slouží a jak funguje časové razítko?

Mytitle časové razítko prokazuje čas vzniku digitálního dokumentu

Vytváření časového razítka spočívá v technologii enkrypce. Data, která jsou pomocí této technologie sloučena s informacemi o přesném datu a času jejich vzniku tvoří unikátní kód, který je předmětem další fáze ochrany. Následně záleží na jeho vydavateli, jakou databázi se rozhodne využít pro účely ukládání těchto identifikačních dat. Mytitle pro tyto účely volí Litecoin blockchain. Zásadní výhodou blockchainu jako databáze je, že data, která jsou zde jednou uložena už není možné zpětně měnit nebo mazat jak třetí osobou, tak samotným autorem.

Nejprve vysvětleme problematiku, která má řešení právě v časových razítcích

“Myšlenka je v bezpečí, jeli ukrytá pouze v mojí hlavě a v mém šuplíku” říkáte si. Pokud jste jediní, kdo tuto myšlenku má, může to být i pravda. Co když se ale na opačné straně Země zrodí někomu v hlavě něco podobného. Jak myslíte, že bude plodná hádka na téma: “To byl ale můj nápad!” bez toho, aniž byste mohli jednoznačně prokázat vaši verzi pravdy.

Příkladem připomínáme dlouhověký spor mezi Issacem Newtonem a Robertem Hookem

Když roku 1772 Issac Newton publikoval svou teorii světla a barev, Robert Hook se tehdy hlasitě ohrazoval s tvrzením, že Newton vykradl jeho myšlenku, se kterou Hook, opět pouze dle svého vlastního tvrzení, přišel již roku 1665. Hooke obvinil Newtona z plagiátorství, nicméně nebyl schopen doložit jasný důkaz pro obhájení svého prvenství. Proto dodnes není stoprocentně jisté, kdo byl skutečným objevitelem této teorie.

Co je to, co nás nutí si uvnitř říct: “To byl ale můj nápad”

… Je to nějaký ušlý zisk, odměna, uznání, cena, která vyjadřuje hodnotu toho co jste vytvořili vy. Vytvořili jste to vy ale odměna jde někomu jinému. Vaše hlava může fungovat jako ten nejkvalitnější safe, ovšem, pokud nezajistíte časovou značku vaší myšlence tak, aby o ní věděli další lidé a mohli si tento fakt ověřit, bude vám pečlivě uložená v hlavě a ve vašem šuplíku k ničemu.

Časové razítko chrání vaše autorství

Časové razítko nejen “podrží” vaše právo na autorství dané práce, ale zásadně ochrání i váš čas, který by jinak mohl být velice rychle zatracen. Nečekejte, až soused od vedle přijde se stejným nápadem jako máte vy. Získejte pro své nápady časové razítko a posouvejte své myšlenky i práci bezstarostně dál.

Mytitle časová razítka pro ochranu vašich dat a nápadů

S Mytitle máte všechny argumenty k tomu, abyste dokázali, že jste dílo vytvořili vy ještě předtím, než vám jej někdo jiný okopíroval a začal ho vydávat za své. Časová razítka se vyplatí implementovat v dodavatelském řetězci, účetnictví nebo pro ověřování smluv. Využívají je například i osoby, které čekají na vydání patentu. Ať už se jedná o originální nápad, umělecké dílo, design či ochranu dat, časová razítka jsou řešením, jak ochránit své duševní vlastnictví. Na nic nečekejte a chraňte svá data již dnes.